SZTUKA Z MIŁOŚCI DO ŻYCIA

Maluję a właściwie rysuję od zawsze!

Zatrzymać chwilę, zatrzymać ruch – kiedyś było to moją obsesją i sama się dziwię, że nie wciągnąła mnie fotografia, byłoby może prościej… Ale wybrałam inną drogę – malarską. Cały czas staram się, aby moje prace były zapisem tego, co ulotne. Malując penetruję i doszukuję się… no właśnie czego… tej esencji, jądra życia. Czasem znajduję je w uchwyconym spojrzeniu, w wykonanym geście, czasem w czyimś kroku. Bo ruch wciąż mnie fascynuje! Ale z biegiem czasu zaczęłam zwracać większą uwagę także na krajobraz. Urzekła mnie potęga i siła drzew. Nie ograniczam się jednak do malowania czy rysowania, gdyż stale fascynuje mnie coś nowego.

Próbuję, a wręcz smakuję wszystkiego …

co ma związek z moim artystycznym widzeniem świata. Kiedyś na przykład, dostałam pracę w Beauty SPA Coco Chanel i wciągnęła mnie przygoda z wizerunkiem człowieka, odkrywanie i pokazywanie jego piękna nie tylko wewnętrznego. Fascynacja wizażem trwa do dzisiaj. Często pracuję jako stylistka i ta praca przynosi mi ogromną satysfakcję! Zwłaszcza, gdy z szarego kokonu uwalniam barwne ptaki…

Eksperymentuję także z aranżacją przestrzeni.

Zajmuję się scenografią i urządzaniem wnętrz. Lubię duże wyzwania, takie jak przetworzenie wielkiego garażu w elegancką restaurację czy aranżacja wielkich hal wytwórni filmowych do zabawy w kino. Wiem, że mi się udało!

Ciągle odkrywam dla siebie nowe przestrzenie. Myślę, że w każdej mojej pracy czuje się moją ciekawość życia i fascynację człowiekiem.

Zapraszam do mojego świata.

Joanna Monasterska