Janusz Nowak

Janusz Nowak - fot. Leszek Pizło
Krakowski puzonista jazzowy.

Koncertował z zespołami: Beale Street Band, Paying Family , Swing Orchestra Cracow. Obecnie wchodzi w skład zespołu Boba Jazz Band oraz współpracuje z Bigbandem Małopolskim i bierze udział w projektach artystycznych Eli Borkowskiej.

Występował między innymi z Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Januszem Zabieglińskim, Janem Budziaszkiem, Andrzejem Marchewką, Januszem Witko, Jerzym Michałem Bożykiem, Bogdanem Wysockim, Aloszą Awdiejewem.

Miłośnik i czynny twórca poezji, malarstwa, grafiki, biorący udział w krakowskiej grupie malarskiej Amarant, prowadzonej przez artystę malarza Kazimierza Machowinę. Szukający odzwierciedlenia swej wrażliwości artystycznej w pastelach, karykaturach, bajecznie kolorowych szkicach akrylowych i zawierający swój sympatyczny cynizm do otaczającego świata w krótkich formach literackich.

Z Artchatą podróżuje, współtworzy projekty nowych spotkań sztuk różnych, pasjonuje się jazdą na motocyklu z przygarniętą dla serca i od serca, przecudnej urody suczką Klarą.

Dla naszego Janusza alias Neumanna dzień bez bluesa jest dniem straconym, a dla Jego przyjaciół dzień bez Niego jest szary i smutny.......

Obrazy

Akryl, gwasz, olej, ołówek, pastel, tusz

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS Feed